Kindle’daki Reklamları Nasıl Kaldırırız ?

Bu yazı Kindle kullanmaya benim gibi yeni başlayanlara gelsin. 🙂

Daha çok taze diyebileceğim Kindle tecrübelerimden farklı yazı başlıkları ile sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle ilk değinmek istediğim Kindle Reklamları, aslında öyle abartılacak bir şey değil, Kindle kapatınca ana ekranda Amazon’daki bir kitabın reklamı yer alıyor. Lakin bizim ülkemizde satışları olmadığı için bu reklamlar anlamsız kalıyor.

Bir de dipnot atayım araya Kindle alanlar bu yazıyı okuyordur büyük ihtimalle ama bu dipnot almayı düşünenlere gelsin. Kindle’n reklamlı ve reklamsız olarak iki farklı versiyonu var. Reklamsız olanını almak istiyorsanız küçük bir miktar daha fazla ödemeniz gerekiyor ama bu reklamları Amazon’dan canlı destek sistemi ile de kapattırabiliyoruz.

Şimdi gelelim Kindle Reklamları Nasıl Kaldırırız?

ADIM 1:  Amazon.com hesabınıza giriş yapmak.

ADIM 2:  Help & Customer Service bölümüne gelmek.

ADIM 3: Solda yer alan Quick solutions altındaki Contact Us‘a tıklamak.

Açılan sayfada Devices – FireTablet, FireTV, Echo etc. ‘ye tıklamak. Tıkladığınızda Kindle’nız görünecektir.

Tell us more kısmında hangi konuda destek almak istediğinizi seçeceksiniz.

Or, talk to someone‘da  Phone ya da Chat ile Amazon yetkilileri ile iletişime geçiyorsunuz. Siz hangisi tercih edecekseniz onu seçebilirsiniz.

Ben Chat seçtim ve Türkiye’de yaşadığımı, Kindle reklamlarının bir anlamı olmadığını, cihazımdan kaldırmalarını söyledim. (Hi, I live in Turkey so the special offers in my kindle doesn’t mean anything for us. Can you remove them from my device? Thank you!)

Onlarda Amazon hesabımda yer alan adresimden Türkiye’de yaşadığımı teyit ederek, reklamları Kindle’mdan kaldırdılar. Son olarak Kindle restart yaptım ve açıldığında reklamlar kaldırılmıştı.

Kindle reklamlarını kaldırmak bu kadar kolay 🙂

İyi okumalar diliyorum. 📚

“Kindle’daki Reklamları Nasıl Kaldırırız ?” üzerine 4 yorum

  1. Bilgi için teşekkürler. Bende de vardı reklamlar ama artık olmayacak sayende.. Keyfe keder bir şeydi ama böylesi daha iyi oldu. Kolaylıklar dilerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir